» Kdy je sprývný čas na změnu.
Kdy je ten správný čas na změnu.

Nedávno jsem hovořil se známým se kterým jsme se delší dobu neviděli. Ptal jem se ho jak se má ,na práci, na rodinu atd. Z jeho odpovědí vyplynulo, že moc spokojený není. Životní okolnosti ho dohnaly do stavu kdy, žije v neutěšených podmínkách. Věděl jsem to již několik let ale od té doby se vůbec nic nezměnilo. Tak jsme to začali rozklíčovávat a celkem jasně byla poznat dlouhá serie špatných rozhodnutí. Tato rozhodnutí vycházela z mentálních vzorců, které měl tento člověk velice hluboce zakořeněné v myšlení. Jeho volby vycházely spíše ne z toho co by pro něj samotného bylo dobré ale z toho co by na to řekl jeho životní partner, okolí, a rodiče ,atd. V neposlední řadě to byl i pocit selhání a tak tvrdošíjně kráčel po chybně zvolené cestě pořád dál, když se situace stále zhoršovala. Svá myšlenková dogmata si byl ale schopen uvědomit, když jsem na tyto návyky v myšlení poukázal.

 


A tak jsem se ho rovnou zeptal, proč to nezmění. A teď to nastalo. On by to rád změnil ale prý nemůže. Změní to až se stane tamto či ono. Na otázku proč ne teď, když se to neustále zhoršuje následovala lavina důvodu proč to nejde. Nekonečná serie AŽ . Samé výmluvy.
Už jsme to potom dále neřešili. To poznání vedoucí k rozhodnutí jednou přijde. Na základě tak tvrdé lekce,že už nebude vyhnutí. A tak pokud chcete v životě něco změnit změnte to ihned. Pokud to neuděláte teď a obhájíte si to nějakým AŽ, vždycky v budoucnu se nějaké AŽ vyskytne. Dokud se pevně pro změnu nerozhodnete, budete neustále žít život někoho jiného ale ne svůj.
VOLBA JE NA VÁS.

M2E2OGI